25 lutego Promocja nowej gry ZnajZnak.

25 lutego [poniedziałek]  godz. 11:00-13:00

Zapraszamy uczniów, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych do udziału w promocji Znaj Znak – najnowszej gry autora kultowej gry „Kolejka”.

Podczas trwania promocji rozdawane będą losy (należy napisać, jaki znak jest na losie, umieścić tam swoje imię i nazwisko oraz wrzucić los do specjalnej urny). Spośród uczestników loterii zostanie wylosowanych 15–20 osób, które otrzymają grę. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wygrania pakietu wszystkich gier IPN – tu oprócz prawidłowego opisania losu należy odpowiedzieć na pytanie.

              

„Znaj Znak” jest grą niezwykłą. Jej celem – oprócz emocjonującej rozrywki – jest przekazanie wiedzy o najnowszej historii Polski. Gracze uczą się rozpoznawać symboliczne dla XX w. znaki, daty, postacie, miejsca, przedmioty. Nowatorstwo gry polega między innymi na tym, że do zabawy potrzebny jest przede wszystkim refleks a wiedza przychodzi sama w czasie rozgrywki.

„Znaj Znak” jest grą edukacyjną przeznaczoną dla dwóch graczy. Przy użyciu jednego kompletu kart (132 sztuki) w „Znaj Znak” mogą jednocześnie grać nawet 32 osoby. Na każdej karcie znajduje się 12 różnych symboli. Jeżeli weźmiemy dowolne dwie i uważnie się im przyjrzymy, okaże się, że zawsze mają jeden i tylko jeden wspólny znak, który należy jak najszybciej znaleźć i nazwać, żeby pozbyć się kart trzymanych w ręku i zwyciężyć. Na odwrocie są nazwane wszystkie znajdujące się na danej karcie znaki. „Znaj Znak” to nie tylko wciągająca gra, ale także bogaty materiał dydaktyczny. Do zestawu dołączono 133 duże karty pomocnicze ze szczegółowym opisem każdego symbolu.

do góry