Historie Poli i Poldka

 

Seria Historie Poli i Poldka to karty pracy dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W każdym odcinku znajdziemy krótkie opowiadanie oraz ćwiczenia: kolorowanki, rebusy, krzyżówki, quizy oraz inne zadania, które w atrakcyjny sposób utrwalą zdobytą wiedzę. Każdy zeszyt poświęcony jest jednej rocznicy ważnego wydarzenia historycznego. 

 

CZĘŚĆ 4: Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Co wydarzyło się 1 sierpnia 1944 roku? Dlaczego w rocznicę tego dnia o godz. 17:00 wyją syreny alarmowe? Czym była słynna, niemiecka „Krowa”?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziemy w kolejnej już karcie pracy z serii „Historie Poli i Poldka” dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

 

CZĘŚĆ 3: Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Czy straszne czasy okupacji mogły być okazją do okazania współczucia i prawdziwej odwagi? Czy polskie dzieci także mogłyby brać udział w pomocy swoim żydowskim rówieśnikom?

Kolejna opowieść z cyklu „Historie Poli i Poldka” przenosi nas w czasy II wojny światowej. Pradziadkowie dzieci ukrywali w domu żydowską rodzinę, a dziadek przekazuje rodzinną historię o tych trudnych, ale i bohaterskich czasach. Czytanka w przystępny i delikatny sposób zaznajamia dzieci z najpoważniejszymi tematami dotyczącymi okupacji i prześladowania Żydów, a także bohaterstwa Polaków, ryzykujących życie dla swoich sąsiadów.

 

CZĘŚĆ 2: Dzień Pamięci Ofiar Stanu wojennego 

Jak wyglądały czasy PRL-u? Czym był stan wojenny? Jakiego programu telewizyjnego wyczekiwali najmłodsi widzowie?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy w drugiej karcie pracy z serii "Historie Poli i Poldka" dedykowanej naszym najmłodszym odbiorcom.

Materiały edukacyjne związane są z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. O losach Polaków w okresie PRL-u, a w szczególności z dnia wprowadzenia stanu wojennego dowiemy się z opowieści Dziadka Poli i Poldka.

 

CZĘŚĆ 1: Narodowe Święto Niepodległości

Co wydarzyło się 11 listopada 1918 roku? Dlaczego w rocznicę tego dnia wieszamy biało-czerwone flagi? Czego możemy się nauczyć od ludzi, którzy żyli w tamtych czasach?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziemy w pierwszym zeszycie serii „Historie Poli i Poldka: Narodowe Święto Niepodległości".

 

do góry