Gry mobilne

Mobilne gry miejskie to nowa propozycja edukacyjna Przystanku Historia dla las 6-8 szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osób dorosłych. Poszczególne tytuły są dostępne w aplikacji ActionTrack, która powstała w Finlandii i jest powszechnie wykorzystywana w fińskich placówkach edukacyjnych. Wystarczy naładowany smartfon ze ściągniętą aplikacją ActionTrack, uruchomiona funkcja GPS, dostęp do Internetu i włączona usługa lokalizacji. W trakcie rozgrywki poruszamy się po Warszawie śladami postaci i wydarzeń historycznych, odkrywając miejsca pamięci i wykonując zadania. Gry mają także tryb "domowy", w którym zwiedzamy Warszawę wirtualnie, bez wychodzenia z domu.

 

NOWOŚĆ Za murami getta warszawskiego [kliknij tytuł, aby dowiedzieć się więcej i pobrać instrukcję]

W ramach obchodów 78. rocznicy powstania w getcie warszawskim prezentujemy trasę pamięci Za murami getta warszawskiegoWędrując szlakiem stołecznych miejsc pamięci, uczestnicy poznają losy społeczności żydowskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej oraz historię powstania w getcie warszawskim.

 

Anoda [kliknij tytuł, aby dowiedzieć się więcej o i pobrać instrukcję]

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz 98. rocznicy urodzin Jana Rodowicza „Anody” – bohatera Szarych Szeregów i Armii Krajowej prezentujemy nową mobilną grę miejską „Anoda”.

Podczas rozgrywki uczestnicy wcielają się w nastoletnich mieszkańców warszawskiej kamienicy. W trakcie remontu znajdują stare pudełko, a w nim dokumenty, zapiski, adresy oraz zdjęcia chłopaka o pseudonimie „Anoda”. Wędrując po Warszawie, dowiadują się, kim był chłopak z fotografii, poznają jego losy oraz miejsca związane z jego życiem.

 

Warszawa Marszałka Piłsudskiego [kliknij tytuł, aby dowiedzieć się więcej i pobrać instrukcję]

Obywatele! Warszawa wita mnie po raz trzeci. Wierzę, że zobaczymy się niejednokrotnie w szczęśliwszych jeszcze warunkach. Zawsze służyłem i służyć będę życiem swoim, krwią ojczyźnie i ludowi polskiemu. - tymi słowami 10 listopada 1918 roku Józef Piłsudski witał wiwatujący tłum warszawiaków na ul. Moniuszki.

Zagraj w grę, która przeniesie Cię do Warszawy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do odzyskanej spod okupacji stolicy. Daj zaprosić się na spacer z Piłsudskim i zmierz się z zadaniami, które przybliżą wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, Bitwą Warszawską oraz dwudziestoleciem międzywojennym. Dotrzyj do miejsc i śladów pamięci, które często mijasz w drodze do szkoły czy pracy.

 

Głos walczącej Warszawy, podpułkownik Wacław Lipiński [kliknij tytuł, aby dowiedzieć się więcej o grze i pobrać instrukcję]

Halo, tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś rano, o godzinie 5 minut 40, oddziały niemieckie przekroczyły granicę polską, łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. Za chwilą usłyszą Państwo komunikat specjalny - tymi słowami 1 września 1939 r. spiker Polskiego Radia obwieścił Polakom straszną nowinę o rozpoczęciu niemieckiego ataku.

W drodze do szkoły czy pracy często mijasz miejsca, które były niemymi świadkami tych wrześniowych dni. Odkryj je na nowo! Zagraj w grę, która przeniesie Cię do Warszawy we wrześniu 1939 r. Zmierz się z trasą i zadaniami, które przybliżą Ci codzienność nie tylko żołnierzy walczących z wrogą armią, lecz także cywilnych mieszkańców stolicy.

Poznaj historię i relacje człowieka, którego nazwano „głosem walczącej Warszawy”.

 

 

Kolejne tytuły - w przygotowaniu!

 

 

do góry