Projekty edukacyjne

„Łączka i inne miejsca poszukiwań”

Ogólnopolski projekt edukacyjny pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, realizowany przez Przystanek Historia oraz Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Mogą w nim wziąć udział 6-8-osobowe zespoły składające się z uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 8 klas szkół podstawowych.

Podczas comiesięcznych warsztatów uczestnicy poznają metody wykorzystywane w trakcie poszukiwań miejsc pochówków ofiar represji totalitarnych i otrzymają zadania do wykonania. Jako podsumowanie projektu nakręcą 2-minutowe etiudy filmowe o pracach poszukiwawczych IPN. Zostaną one zaprezentowane podczas uroczystej gali finałowej.

Kontakt:

Marika Lis

marika.lis@ipn.gov.pl

tel. 22 576 30 01

 

Spektakl „Historia Misia Wojtka”

Przedstawienie ukazuje dzieje najbardziej znanego zwierzęcego żołnierza z okresu II wojny światowej. Poprzez historię Wojtka dzieci poznają losy żołnierzy 2 Korpusu generała Władysława Andresa. W przedstawieniu niezwykle ważny jest kontakt z publicznością. Interaktywność jest istotna, by zachęcić i zainteresować spektaklem młodego widza oraz przekazać mu treści historyczne. Do tego celu wykorzystywane są różne metody angażujące np. piosenki pozwalające dzieciom na aktywny udział w spektaklu.

Kontakt:

Paweł Rudaś

pawel.rudas@ipn.gov.pl

tel. 22 540-58-50

 

Projekt Drużyna „Inki”

Ogólnopolski projekt Drużyna „Inki” dzieli się na dwie części. W pierwszej uczestnicy poznają życie „Inki” oraz jej rodziny. Po historycznym wstępie, w drugiej części lekcji, prowadzone jest teoretyczne i praktyczne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończonych zajęciach, każdy uczestnik otrzymuje podręczną apteczkę.

Kontakt:

Paweł Rudaś

pawel.rudas@ipn.gov.pl

tel. 22 540-58-50

 

Projekt „Teddy – Żołnierz – Bohater – Mistrz”

Projekt ogólnopolski skierowany jest głównie do funkcjonariuszy służb mundurowych. Ma na celu przybliżenie postaci legendarnego polskiego żołnierza, więźnia obozu koncentracyjnego w Auschwitz oraz boksera Tadeusza Pietrzykowskiego ps. „Teddy”. Projekt składa się
z rozmowy z Panią Eleonorą Szafran - córką Tadeusza Pietrzykowskiego, pokazu filmu „Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego oraz treningu bokserskiego.

Kontakt:

Beata Kopcińska

beata.kopcinska@ipn.gov.pl

tel. 22 544-57-39

 

 

 

 

 

 

do góry