Pozostałe zajęcia

Lekcja „Niezłomne sylwetki Żołnierzy Wyklętych” połączona z grą terenową

Zajęcia skierowane są dla uczniów szkół podstawowych. Lekcja rozpoczyna się od pokazu krótkiego filmu IPN „Niezwyciężeni”. Następnie przeprowadzony jest interaktywny wykład dotyczący polskiego podziemia antykomunistycznego. Ostatnim elementem jest gra terenowa, podczas której dzieci pod nadzorem opiekunów rozwiązują zadania oparte na wiedzy zdobytej w trakcie wykładu. Za każdą poprawną odpowiedź, otrzymują kopertę. Po ukończeniu wyścigu, dzieci zapoznają się z treścią kopert, w których umieszczono biogramy, zdjęcia oraz dokumenty dotyczące wybranych Żołnierzy Wyklętych. Na koniec przygotowują plakaty i na forum dzielą się z innymi słuchaczami ciekawostkami z życia przydzielonych im bohaterów.

 

Kontakt:

Beata Kopcińska

beata.kopcinska@ipn.gov.pl

tel. 22 544-57-39

 

Obozy patriotyczno-historyczne dla dzieci w formule bez telefonu w Bieszczadach

Udział w obozie patriotyczno-historycznym dla dzieci w wieku 10-14 lat w miejscowości Nasiczne jest nagrodą w konkursach fotograficznych organizowanych przez Biuro Przystanków Historia IPN. Laureaci uczestniczą w ciekawych warsztatach historyczno-edukacyjnych, grach i zabawach, konkursach plastycznych oraz trenują hart ducha w trakcie wędrówek z doświadczonym przewodnikiem górskim. Edukacja przez zabawę sprawia, że dzieci łatwiej przyswajają wiedzę o historii Polski XX wieku.

 

Kontakt:

Beata Kopcińska

beata.kopcinska@ipn.gov.pl

tel. 22 544-57-39

 

Warsztaty historyczne dla dzieci w wakacje

Warsztaty historyczne przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat i odbywają się w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki. Zajęcia odbywają się w okresie wakacyjnym, w dni powszednie. Bogaty program przewiduje m.in. retro gry i zabawy terenowe, wyjścia do muzeów i miejsc historycznych, warsztaty z edukatorami Przystanku Historia IPN czy konkursy z nagrodami.

 

Kontakt:

Marta Tatarczuk

marta.tatarczuk@ipn.gov.pl

tel. 22 576-30-18

 

Rodzinna Sobota

Warsztaty dla uczniów klas I-III oraz ich rodziców. Poprzez wspólne działanie młodzi historycy wraz z rodzicami będą odkrywali najnowszą historię Polski, korzystając przy tym ze źródeł historycznych, wiedzy i własnych pomysłów.

 

Kontakt:

Marika Lis

marika.lis@ipn.gov.pl

tel. 22 576-30-01

 

Ferie zimowe z historią najnowszą

Kurs historii najnowszej dla maturzystów. Celem kursu jest pogłębienie kompetencji wymaganych na egzaminie maturalnym. Cykl trwa dwa tygodnie i realizowany jest podczas ferii zimowych w województwie mazowieckim.

 

Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty

Kolejna edycja międzymuzealnej gry, którą współtworzą instytucje kulturalne i edukacyjne z Warszawy i okolic. W trakcie letnich wakacji uczestnicy odwiedzają wybrane przez siebie placówki, rozwiązując historyczne łamigłówki i wykonując zadania.

Szczegółowe informacje: www.razdwatrzywarszawiak.pl


 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: przystanek.historia@ipn.gov.pl.

do góry