Gry miejskie

 

  • Śladami Kamieni na szaniec

Udział w tej grze miejskiej  pozwoli uczestnikom przenieść się do okupowanej Warszawy. Podczas tej gry drużyny „uzbrojone” w mapy, aparaty i materiały pomocnicze wyruszą na miasto szlakiem „Alka”, „Rudego” i „Zośki”.

Drużyny zmierzą się z zadaniami takimi jak: rozszyfrowanie zakodowanego hasła, odnalezienie konspiratora w jednym z ogrodów, dotarcie z listem do skrzynki Harcerskiej Poczty Polowej, wykonanie napisu zniechęcającego Polaków do współpracy z okupantem, odnalezienie miejsca, w którym zlikwidowano kata Warszawy Franza Kutscherę.

  • Warszawa marszałka Piłsudskiego

Marszałek Józef Piłsudski – jeden z ojców niepodległej Polski, twórca i realizator idei legionowej, autor planu Bitwy Warszawskiej 1920 r., a dla dzieci – kochany „Dziadek”.

W czasie tej gry miejskiej uczestnicy przeniosą się do czasów dwudziestolecia międzywojennego i odkryją miejsca związane z marszałkiem. Dowiedzą się, w którym budynku marszałek obmyślił plan Bitwy Warszawskiej, dokąd chodził z córkami na lody, jak nazywało się pismo redagowane przez Piłsudskiego, gdzie w odrodzonej Polsce żołnierze po raz pierwszy składali przysięgę oraz co wspólnego z naszym bohaterem ma Legia Warszawa.

 

  • Za murami getta warszawskiego

Warszawskie getto było największym gettem w Generalnym Gubernatorstwie i okupowanej Europie. Zlikwidowane w 1943 r., zrównane z ziemią. Uczestnicy przy pomocy map, wspomnień oraz archiwalnych zdjęć poznają dawny teren warszawskiego getta. Postarają się odnaleźć miejsca, które znalazły się za murem, przetrwały powstanie, likwidację getta, były świadkami tamtych wydarzeń. Poznają również losy kilku jego mieszkańców.

 

  • Warszawa we wrześniu 1939 r. NOWOŚĆ

Gra, która przeniesie uczestników na barykady Warszawy we wrześniu 1939 r.

Przy pomocy archiwalnych fotografii uczestnicy będą musieli odszukać miejsca wrześniowych walk, świadectwa oporu warszawiaków, odnaleźć budynki, które były niemymi świadkami obrony Warszawy.

 

Kontakt:

Michalina Żelazny – tel. 22 576 30 10

michalina.zelazny@ipn.gov.pl

do góry