„Tajemnice bezpieki” – Warszawa, 23 stycznia 2023Zapraszmy na spotkanie otwarte „Czy bezpieka kontrolowała proces weryfikacji funkcjonariuszy SB w 1990 roku?” z cyklu „Tajemnice bezpieki”.
 

W jaki sposób dokonywano reformy SB zleconej przez Czesława Kiszczaka? Co się stało z funkcjonariuszami Służby Bezpieczeństwa w 1990 i jak wyglądał proces ich weryfikacji? 

Spotkanie poprowadzi Piotr Woyciechowski, a jego gośćmi będą:

  • Zbigniew Fijak – etnograf, działacz krakowskich podziemnych struktur „Solidarności”, były przewodniczący Wojewódzkiej Komisji Kwalifikacyjnej ds. SB w Krakowie, w przeszłości samorządowiec i polityk,
  • Marek Surmacz – były funkcjonariusz MO i Policji, były członek WKK ds. SB w Gorzowie Wielkopolskim, były wiceminister SWiA oraz doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2023 roku, o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25). Wstęp wolny!

 

Spotkanie będzie także transmitowane na kanale IPNtv na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=b4ytYLyMzGo

O cyklu:

Czym była Służba Bezpieczeństwa? Jak funkcjonowała, czym się zajmowała, jakie są dzisiaj konsekwencje jej działań? Co dzisiaj o niej wiemy? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w kolejnej edycji cyklu „Tajemnice bezpieki” poświęconego historii organów bezpieczeństwa państwa w latach 1944–1989.

do góry