Biblioteka/czytelnia

Szanowni Państwo,

nasza czytelnia jest już otwarta dla użytkowników. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. 

Jednocześnie w czytelni mogą przebywać cztery osoby. Przez cały czas należy nosić maseczkę ochronną.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania z naszej biblioteki, która gromadzi wydawnictwa dotyczące najnowszej historii Polski i historii powszechnej. Zbiory biblioteki liczą ponad 40 tys. woluminów oraz kilkadziesiąt tytułów czasopism.

 

OTWÓRZ KATALOG

 

Osobom zainteresowanym historią współczesną oferujemy bogaty księgozbiór, składający się zarówno z nowych, jak i starszych pozycji. Licznie reprezentowane są publikacje zagraniczne. Szczególnie cenny dla badaczy jest zbiór książek i czasopism przejętych po Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce - niejednokrotnie są to pozycje unikatowe w skali kraju.  Ponadto w czytelni można zapoznać się z bieżącą prasą codzienną oraz czasopismami społeczno-politycznymi.

Z czytelni korzystać mogą wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 16 lat. Do wypożyczania książek i czasopism na zewnątrz uprawnieni są pracownicy IPN oraz osoby współpracujące przy realizacji projektów badawczych Instytutu, pozostali czytelnicy mogą zapoznać się z publikacjami na miejscu. Biblioteka realizuje również zamówienia w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych.

Na miejscu można skorzystać z bogatego księgozbioru podręcznego, obejmującego m.in. większość wydawnictw IPN. Pozostałe pozycje znajdują się w magazynie. Zamówienia realizowane są dwa razy w tygodniu (wtorek lub środa i piątek) i wysyłane pracownikom IPN lub dostarczane do czytelni Przystanku Historia.   

Zamówienia można składać osobiście, mailowo lub telefonicznie.

  • marcin.myslinski@ipn.gov.pl, tel. (022) 576 30 17
  • lukasz.zwalinski@ipn.gov.pl,  tel. (022) 576 30 17

Biblioteka i czytelnia są czynne w następujących godzinach:

  • Poniedziałek:  9:00–17:00
  • Wtorek:          9:0017:00
  • Środa:            9:0017:00
  • Czwartek:       9:0017:00
  • Piątek:            9:0017:00
  • Sobota i niedziela – nieczynne

 

do góry