Gry miejskie

Warszawa Marszałka Piłsudskiego

Marszałek Józef Piłsudski – jeden z ojców niepodległej Polski, twórca i realizator idei legionowej, autor planu bitwy warszawskiej 1920 r., a dla dzieci – kochany „Dziadek”.

W czasie tej gry miejskiej uczestnicy przeniosą się do czasów dwudziestolecia międzywojennego i odkryją miejsca związane z Marszałkiem. Dowiedzą się, w którym budynku Marszałek obmyślił plan bitwy warszawskiej, dokąd chodził z córkami na lody, jak nazywało się pismo redagowane przez Piłsudskiego, gdzie w odrodzonej Polsce żołnierze po raz pierwszy składali przysięgę oraz co wspólnego z naszym bohaterem ma Legia Warszawa.

 

Śladami Kamieni na szaniec

Udział w tej grze miejskiej pozwoli uczestnikom przenieść się do okupowanej Warszawy. Drużyny „uzbrojone” w mapy, aparaty i materiały pomocnicze wyruszą na miasto szlakiem „Alka”, „Rudego” i „Zośki”.

Uczniowie zmierzą się z zadaniami takimi jak: rozszyfrowanie zakodowanego hasła, odnalezienie konspiratora w jednym z ogrodów, dotarcie z listem do skrzynki Harcerskiej Poczty Polowej, wykonanie napisu zniechęcającego Polaków do współpracy z okupantem, odnalezienie miejsca, w którym zlikwidowano kata Warszawy Franza Kutscherę.

 

Zapisy online na naszej stronie: centrumedu.ipn.gov.pl w zakładce „Zapisy na zajęcia”.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: przystanek.historia@ipn.gov.pl.

Nawigacja

do góry