"Jak Polki zadziwiały świat" odc. 3 - 20 listopada 2022

 

Zapraszamy na audycję „Polki w nauce” z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”.

 

W kolejnym odcinku naszego nowego cyklu dowiemy się jak Polki pracowały na wyniki badawcze oraz na to, by przełamać uprzedzenia i udowodnić, że zasługują na pracę akademicką. Poznaj historię Polarniczek, które borykały się nie tylko z lodem, zimnem
i wysiłkiem fizycznym, ale również krzywdzącymi stereotypami. Robiły to wszystko, żeby spełnić swoje marzenia i udowodnić, że nauka jest kobietą.

 

O tych wyjątkowych Polkach rozmawiać będą goście dr Karoliny Wandy Olszowskiej: dr hab. Jolanta Kolbuszewska (Uniwersytet Łódzki) oraz redaktor Dagmara Bożek (autorka książki „Polarniczki”).

 

Premiera 20 listopada (niedziela) o godz. 12.00 na kanale IPNTv.

 

Audycje z cyklu „Jak Polki zadziwiały świat”, odbywają się w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 12.00 na kanale IPNtv.

 

„Jak Polki zadziwiały świat” to nowy cykl spotkań poruszający temat roli, jaką kobiety odegrały w historii Polski, Europy i świata. Były to zarówno działaczki niepodległościowe, społeczne, jak i przedstawicielki świata nauki, kultury czy sportu, m.in. Olga Boznańska, Maria Czaplicka, Halina Konopacka, Pola Negri, Elżbieta Zawacka, Irena Szewińska czy Anna Walentynowicz. Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu.

Nawigacja

do góry