"Historia zza kulis" - spotkanie otwarte 20 września 2022, godz. 13.00

 

 

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na spotkanie otwarte „Czym jest państwowość rosyjska?” z cyklu „Historia zza kulis”.

 

Czy Zachód i sami Polacy rozumieją specyfikę Rosji i jej rządy? Na czym polega system rządów w Rosji? Czy obecna władza w Rosji, reprezentowana przez Władimira Władimirowicza Putina i jego otoczenia, to rządy kleptokratów czy rządy ludzi świadomych „schodzącego” rosyjskiego imperium? Dlaczego prezydent Federacji Rosyjskiej 24.02.2022 r. zdecydował się na inwazję i atak na Ukrainę?

 

Gośćmi redaktora Rafała Dudkiewicza będą – dr Michał Sadłowski (wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego), Witold Jurasz (publicysta Onet.pl), dr Maciej Zakrzewski (IPN Kraków, Ośrodek Myśli Politycznej) oraz dr Krzysztof Rak (historyk, publicysta, pisarz). 

 

Spotkanie odbędzie się 20 września br. o godzinie 13.00 w Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25) – wstęp wolny.

 

Spotkanie będzie również transmitowane na kanale IPNtv na YouTubie.

 

„Historia zza kulis” to cykl spotkań otwartych, w ramach którego poruszane są zagadnienia historyczno-społeczno-kulturowe. Zaglądamy za kulisy wydarzeń historycznych i analizujemy ich wpływ na świat, w którym żyjemy obecnie.

Nawigacja

do góry