Inauguracja Konferencji XVI Polonijne spotkania z historią najnowszą - 4 lipca

Konferencja XVI „Polonijne spotkania z historią najnowszą” dla nauczycieli i edukatorów z całego świata – Warszawa–Wilno, 3–13 lipca 2022

Celem konferencji jest wsparcie merytoryczne i metodyczne polonijnych nauczycieli. Każda z edycji to nowy temat i nowe wyzwania. Istotnym elementem programu są wizyty studyjne w placówkach muzealnych oraz miejscach związanych z historią i kulturą Polski. Uroczyste otwarcie konferencji odbędzie się 4 lipca o godz. 12.00. Transmisja na kanale IPNtv.

Biuro Edukacji Narodowej IPN organizuje w ramach Programu Polonijnego konferencję dla nauczycieli pracujących poza granicami kraju. Podczas konferencji, która odbędzie się w dniach 3–13 lipca 2022, uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi działaniami, materiami edukacyjnymi i osiągnieciami naukowymi IPN. Przez dwa ostanie lata konferencja odbywała się online, w tym roku wracamy do formy stacjonarnej.

4 lipca 2022 konferencję w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie otworzy uroczyście prezes IPN dr Karol Nawrocki. Podczas spotkania odbędzie się także prezentacja strategii i działań nowego Biura Przystanków Historia, do którego zadań należy m.in rozbudowa sieci przystanków, miejsc spotkań na całym świecie, w których prezentujemy nasze działania edukacyjne i naukowe. Biuro Przystanków Historia odpowiada też za otwarcie oferty edukacyjnej IPN na lokalną społeczność i jej potrzeby.

Transmisja z inauguracji na IPNtv o godz. 12:00: https://www.youtube.com/watch?v=O2W0XhWm-LY.

Nawigacja

do góry