„Jak nakręcić film?” - IV spotkanie w ramach mazowieckiej VII edycji projektu „Łączka i inne poszukiwań” - 5 lutego 2024 r.

Po warsztatach dotyczących pracy archiwisty, archeologa i antropologa przyszła kolej na pracę twórczą. W poniedziałek, 5 lutego br., w Centralnym Przystanku Historia IPN odbyły się warsztaty dotyczące tworzenia filmu. Poprowadził je ks. Tomasz Trzaska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Dźwięk, obraz, światło, ruch – to wszystko ma duże znaczenie dla estetyki i odbioru produkcji. Jednak najważniejsza jest treść i osobiste zaangażowanie twórców w temat, który chcą poruszyć.

Zadaniem finałowym projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań” jest stworzenie 2-minutowej etiudy filmowej, która przybliża historię ofiary bądź ofiar totalitaryzmów, proces poszukiwania ich szczątków lub pracę i misję Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Jesteśmy ciekawi jakie pomysły na filmy mają uczestnicy VII edycji projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Wierzymy, że świetnie sobie poradzą, podejmując zadanie finałowe.

Termin nadsyłania prac: do 5 kwietnia br.

Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i powodzenia. Z niecierpliwością czekamy na filmy!

do góry