„Kulisy historii”, odc. 158 „Działalność kontrwywiadowcza FBI” – 23 marca 2024

Zapraszamy na kolejną audycję  z cyklu „Kulisy historii” pt. „Działalność kontrwywiadowcza FBI”. Premiera 23 marca 2024, godz. 15.00. na kanale IPNtv.

 

Gośćmi Rafała Dudkiewicza będą: gen. Andrzej Kowalski - były szef SWW, SKW i oficer UOP oraz Damian Przybylskispecjalista ds. bezpieczeństwa.

 

FBI jest jedną z najstarszych amerykańskich instytucji, która zajmuje się ściganiem szpiegów, rozpracowywaniem potencjalnych zagrożeń dla państwa i jego sojuszników.

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia. 

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

 

 

Zobacz inne odcinki z cyklu „Kulisy historii”: https://bit.ly/3AM5DtT

 

Nawigacja

do góry