Spotkanie z cyklu „Historia zapisana w fotografii”, pt.: „Prawda zapisana w zdjęciu lotniczym?” - 12 lutego, godz. 17.30

 

Najbliższe spotkanie z cyklu „Historia zapisana w fotografii”, pt.: „Prawda zapisana w zdjęciu lotniczym?” odbędzie się w poniedziałek - 12 lutego, o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Historia ma swoje etapy. W każdym z nich można wyróżnić coś pozytywnego, jak i negatywnego. Natomiast zdjęcia tworzone są w oparciu o perspektywę. Mówi się, że nie ma lepszej lub gorszej perspektywy, a istnieje jedynie ta skoncentrowana na ogóle albo na szczegółach, wynikająca z punktu widzenia od góry albo od dołu, etc.

A tak w ogóle, to czy macie Państwo świadomość, że aby wykonać spektakularne zdjęcie, potrzebna jest spostrzegawczość? Czy zgadzacie się Państwo z twierdzeniem, że aby wykonać zdjęcie, które należycie oddaje rzeczywistość, potrzebny jest profesjonalizm?

O perspektywie, spostrzegawczości, wrażliwości i profesjonalizmie w trakcie dokumentowania chwil za pomocą błysków fleszy aparatów fotograficznych, ale także o wielu innych interesujących sprawach związanych ze sztuką robienia zdjęć, dowiecie się Państwo od naszego eksperta – Zygmunta Walkowskiego, który jest pomysłodawcą i autorem cyklu pt.: „Historia zapisana w fotografii”.

Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny!

Nawigacja

do góry