„Recenzenci, krytycy, blogerzy - najlepsi przyjaciele pisarza?” - spotkanie 15 grudnia, godz. 17.30

 

Serdecznie zapraszamy w piątek, 15 grudnia o godz. 17.30 do Przystanku Historia IPN na spotkanie z cyklu „Uczy i bawi. Kultura popularna
i historia”.

Blogosfera książkowa to bardzo szybko rozwijający się obszar, który coraz intensywniej zapełnia przestrzeń internetową. Mawia się, że popularność blogerów i recenzentów jest pokłosiem okresu pandemii, gdy społeczeństwo, żyjąc w rytmie ograniczeń narzuconych przez wymagania związane z walką z zagrożeniem chorobotwórczym, rzadziej się przemieszczała, a następnie powróciła do czytania książek, zwiększając w sposób niepomierny poziom czytelnictwa w Polsce.

W kontekście blogosfery książkowej pojawia się mnóstwo interesujących pytań, które zapewne przychodzą na myśl nie jednemu z nas. Wśród tych najważniejszych można postawić następujące: czy podejmowanie zajęcia w typie prowadzenia blogów książkowych wynika rzeczywiście z miłości do książek czy raczej sympatii w kierunku autorów? Jaka jest różnica pomiędzy blogerem a Influencerem książkowym, czy oba zajęcia można zakwalifikować jednoznacznie, zamykając je w kategoriach promowania wartościowej literatury, a może raczej niekiedy namawiania do sięgnięcia po każdą przeczytaną książkę? Czy recenzenci, krytycy, blogerzy to naprawdę najlepsi przyjaciele pisarzy, czy może podcinacze skrzydeł aspirującym literatom? Czy blogerzy książkowi bardziej skupiają się promowaniu siebie czy czytelnictwa? Czy krytyka może się stać zwykłym krytykanctwem?

 

Na powyższe i wiele innych pytań będzie się starał odpowiedzieć dr Adam Podlewski – pisarz, publicysta, znany i ceniony edukator młodzieży w IPN wraz ze swoimi Gośćmi: Joanną Onysk (CzytAśka) i Anną Włoszczyńską- Lewińska (Neave Creations). Zapraszamy do udziału w spotkaniu, które z uwagi na tematykę będzie nie tylko niezwykle interesujące, ale także pozwalające na wysnucie wielu wniosków na przyszłość.

 

Transmisja na kanale IPNtv:

https://www.youtube.com/watch?v=FslxNrEuUAo

 

 

Nawigacja

do góry