Spotkanie „Ludowe Wojsko (NIE)Polskie - dyskusja wokół książki «Historia»” - 8 grudnia (piątek), o godz. 18.00

 

 

Alert książkowy! Kto chciałby zmierzyć się z pozycją książkową, o której jej Autor, człowiek nauki, i jednocześnie doświadczony pisarz, mówi cyt.: „Najbardziej antykomunistyczna, konserwatywna i reakcyjna z moich książek!” …? Co prawda, od premiery książki dr hab. Sławomira Cenckiewicza pt.: „Historia" upłynęło już kilka miesięcy, ale wciąż budzi ona gorące emocje, skłaniające do otwartej, choć nie zawsze łatwej, dysputy publicznej.

 

Starając się odpowiedzieć na Państwa zapotrzebowanie w zakresie dostępu do książek, jak również debat na temat złożoności najnowszej historii Polski oraz pogmatwanych dziejów tych, którzy tę historię tworzyli i nadal tworzą, proponujemy spotkanie z naszym Gościem Specjalnym - dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem.

 

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia (piątek), o godz. 18.00 w ramach cyklu „Tajemnice bezpieki” w Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25, będzie także transmitowane na kanale IPNtv.

 

Dyskusję poprowadzi Piotr Woyciechowski, a tematem przewodnim w kontekście książki "Historia” będzie „Ludowe Wojsko (NIE)Polskie”.

 

Transmisja na kanale IPNtv: 

➡    https://www.youtube.com/watch?v=l2_w9gPCegU

 

 

do góry