„»Byłem zadziorny«. Historia polskiego mistrza” z cyklu „Tytani sportu” - 20 listopada, godz. 17.30

 

 

W poniedziałek - 20 listopada o godzinie 17.30 w Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 obędzie się drugie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Tytani sportu”.

 

W okresie Polski Ludowej wielu polskich sportowców odnosiło międzynarodowe sukcesy. Polacy zdobywali medale Igrzysk Olimpijskich, mistrzostwa świata i Europy w bardzo różnych dyscyplinach. Trudno było „naszych” pokonać zarówno na boisku, jak i na bieżni, w hali czy też na strzelnicy.

Gwiazdą tamtego czasu był Janusz Pyciak-Peciak. Człowiek ten ma na koncie złoty medal olimpijski, pięciokrotne mistrzostwo świata oraz ośmiokrotne mistrzostwo Polski w pięcioboju nowoczesnym.

 

O swoim niesamowitym życiu, m.in. o ojcu, który był w AK, o sportowych sukcesach, ale również porażkach, o trenowaniu amerykańskich żołnierzy opowie Janusz Pyciak-Peciak w rozmowie z Pawłem Sztamą (Biuro Badań Historycznych IPN, Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL) w trakcie najbliższego spotkania z cyklu „Tytani sportu”, które nosi tytuł: „»Byłem zadziorny«. Historia polskiego mistrza”.

 

Transmisja na kanale IPNtv: https://www.youtube.com/watch?v=G-sFV8m4TZQ

 

 

 

Cykl realizowany jest we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Zapraszamy do oglądania poprzednich odcinków cyklu: https://cutt.ly/LwTJDFXQ

Nawigacja

do góry