Spotkanie z cyklu „Uczy i bawi. Kultura popularna i historia” – 3 listopada, godz. 17.30

 

 

 

Spotkanie „Sarmaci i partyzanci Jacka Komudy” z cyklu „Uczy i bawi. Kultura popularna i historia” – 3 listopada, Warszawa

 

Zapraszamy na spotkanie z Jackiem Komudą - autorem „Opowieści z Dzikich Pól”, „Samozwańca” i „Cyklu Wrześniowego”, które odbędzie się 3 listopada (piątek) w Centralnym Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25, o godzinie 17.30.

 

Jacek Komuda – pisarz, którzy zaraża swoją pasją kolejne pokolenie czytelników. Historyk i sarmacki gawędziarz opowie nam o swojej fascynacji dawną Rzeczpospolita, badaniu i opisywaniu życia naszych przodków, cyklu powieściowym o Kampanii Obronnej z 1939 roku oraz innych projektach, w tym grze komputerowej i serialu, opartych na jego prozie.

 

Gospodarzem spotkania będzie dr Adam Podlewski (Centralny Przystanek Historia IPN).

 

Spotkanie będzie transmitowane na kanale IPNtv: https://www.youtube.com/watch?v=h-ZnHeMXoMg

 

 

 

***

 

Cykl „Uczy i bawi. Kultura popularna i historia”

To seria spotkań z twórcami gier, podcasterami, youtuberami, autorami inspirowanej historycznie literatury i sztuk wizualnych ma na celu zrozumienie edukacyjnych aspektów popkultury. Czy tekstowa lub graficzna opowieść o przeszłości może być atrakcyjna dla współczesnego odbiorcy? Wraz z naszymi gośćmi będziemy szukać nowych dróg, mediów i sposobów dotarcia do młodych ludzi z wiedzą historyczną.

 

Nawigacja

do góry