Spotkanie z cyklu „Historia zapisana w fotografii” – 20 września, godz. 17.30 - NOWOŚĆ

 

W środę, 20 września, o godzinie 17.30 zapraszamy do Centralnego Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25 na spotkanie „Zaginione kroniki powstania warszawskiego” z cyklu „Historia zapisana w fotografii”.

Kto jest autorem kronik filmowych powstania warszawskiego? W jaki sposób do naszych czasów przetrwał materiał filmowy dokumentujący walkę powstańców z niemieckim okupantem? Jak czytać historię zapisaną w zdjęciach i filmach?

 

Gospodarzem spotkania będzie Pan Zygmunt Walkowski - jeden z najbardziej zasłużonych badaczy i dokumentalistów naszej historii najnowszej, zwłaszcza okresu II wojny światowej, w tym dziejów Powstania Warszawskiego, uważany powszechnie za najwybitniejszego znawcę ikonografii (zwłaszcza fotograficznej i filmowej) Warszawy tamtego czasu.

 

Wstęp wolny!

 

Nowy cykl ma na celu ukazanie, jak wiele treści zarejestrowanych jest w fotografii i jak je odczytywać. Prowadzący przedstawi metody opisywania materiałów filmowych oraz zdjęć, ustalania lokalizacji miejsc zarejestrowanych na zdjęciach filmowych, opisu zarejestrowanych scen, czy rozpoznania osób.

Premiera retransmisji ze spotkania w poniedziałek (25 września), o godzinie 17.30, na kanale IPNtv.

Nawigacja

do góry