"Kulisy historii" odc. 107 - 25 marca 2023

 

Zapraszamy na audycję „Masoneria ezoteryczna” z cyklu „Kulisy historii”.

Wiele prominentnych postaci II RP fascynowało się masonerią ezoteryczną, rytem jeszcze bardziej tajemniczym od klasycznego, wspartym licznymi odniesieniami do praktyk symbolicznych. Przed wybuchem II WŚ w podwarszawskim Komorowie działał wielki okultysta, mag i astrolog - Robert Walter. Na ile był powiązany z masonerią ezoteryczną? Czym się fascynował? Skąd czerpał inspiracje do swoich praktyk? Dlaczego w jego mieszkaniu przewijały się postacie związane ze służbami specjalnymi i wywiadami różnych państw? Kim byli jego najsłynniejsi uczniowie?

 

Dr Zbigniew Łagosz udzieli odpowiedzi na pytania redaktora Rafała Dudkiewicza.

 

Premiera 25 marca (sobota) o godz. 15.00 na kanale IPNtv: https://www.youtube.com/watch?v=tSZqGX0JLJs

 

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

 

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

 

Zobacz inne odcinki z cyklu „Kulisy historii”: https://bit.ly/3AM5DtT

Nawigacja

do góry