Spotkanie "Śmierć Stalina i nieśmiertelność propagandy?" - 15 marca, godz. 17.30

 

Zapraszamy na spotkanie otwarte „Śmierć Stalina i nieśmiertelność jego propagandy?” z cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku”, które odbędzie się 15 marca 2023 roku o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25).

 

Co Rosjanie świętują 9 maja? Jakie znaczenie miała walka z faszyzmem dla uzasadniania agresji moskiewskich na wolne narody? Jak wyglądała sowiecka propaganda w okupowanej Polsce i Europie? Jakie techniki wykorzystywano do manipulacji społeczeństw?

 

Na te i inne pytania odpowiedzą goście dr hab. Filipa Musiała:

  • dr Maciej Korkuć (Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Krakowie)
  • dr hab. Jan Szumski (Biuro Badań Historycznych IPN)
  • dr Rafał Opulski (Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Krakowie)

 

Wstęp wolny! 

 

Od lutego 2023 r. zapraszamy w ramach cyklu na spotkania otwarte, zawsze w trzecią środę miesiąca o godz. 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN (ul. Marszałkowska 21/25,) lub do oglądania kolejnych odcinków na kanale IPNtv.

 

* * *

Historia Polski lat 1945–1989 wzbudza zainteresowanie i niemało społecznych emocji. Jako wspólnota narodowa nie odpowiedzieliśmy sobie jeszcze na pytanie, czym był PRL. W kolejnej edycji cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku” rozmawiamy o ważnych rocznicach, starając się oddzielić przekonania od propagandy, utarte spojrzenia od prawdy historycznej. Poznając w ten sposób przeszłość, łatwiej nam będzie odpowiedzieć na pytanie, co jest tradycją, którą chcemy kultywować, a co niechcianą spuścizną, o której powinniśmy jedynie pamiętać.

 

Spotkanie będzie transmitowane na kanale IPNtv na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=1Wd0k74Xh20

 

 

 

 

 

Nawigacja

do góry