Premiera filmu animowanego dla najmłodszych „Pies Ciapek” – 9 marca 2023

 

„Pies Ciapek” to animowany film edukacyjny z serii „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”. Jego bohaterem i narratorem jest pies Ciapek, maskotka Dywizjonu 305. Film poprzez historię Ciapka przybliża odbiorcy zmagania polskich lotników walczących u boku zachodnich aliantów, a przez to rolę, jaką odegrali w wysiłku wojennym. Czym sławił się Dywizjon 303? Jakie samoloty eskortowały myśliwce Dywizjonu 303? Których samolotów w bitwie o Anglię było więcej – niemieckich czy brytyjskich? Kto był opiekunem Ciapka? Jakim samolotem Ciapek odbył swój pierwszy lot?

 

Odpowiedzi na te i inne pytania już 9 marca o godzinie 16.00 podczas premiery filmu „Pies Ciapek” na kanale IPNtv: https://www.youtube.com/watch?v=4N7ElG5vRzE

 

 

***

Cykl „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?” jest autorskim projektem edukatorów Centralnego Przystanku Historia. To seria filmów animowanych, w których słynne zwierzęta opowiadają o historii Polski. Każdemu tytułowi towarzyszą karty pracy (do pobrania ze stron internetowych IPN), które w atrakcyjny sposób utrwalają zdobytą wiedzę.

Nawigacja

do góry