Konkurs fotograficzny „Siła poświęcenia – Żołnierze Wyklęci”

 

Szukasz ciekawych, rozwijających i pełnych przygód wakacji dla swojego dziecka? Mamy wyjątkową propozycję: 7 dni pełnych atrakcyjnych zajęć, wydarzeń, zwiadów terenowych, nocnych gier, warsztatów edukacyjnych, spotkań z rówieśnikami, kurs pierwszej pomocy, pobyt pod namiotami z pełnym wyżywieniem – za darmo!

Liczba miejsc ograniczona!

 

Jakie warunki trzeba spełnić, aby wygrać darmowy obóz w Bieszczadach?

Zadanie jest proste! Zapraszamy uczniów szkół podstawowych w wieku 10–14 lat do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Siła poświęcenia – Żołnierze Wyklęci”. Jego celem jest edukacja historyczna na temat polskiego podziemia niepodległościowego po 1945 roku oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii podtrzymujących pamięć o bohaterach narodowych.

Jak wziąć udział w konkursie?

Zadaniem uczestnika jest:

1. Wykonanie fotografii obrazującej dzisiejszą wolną Polskę.

2. Dołączenie krótkiego opisu do zdjęcia w kontekście podziękowań Żołnierzom Wyklętym za ich walkę, poświęcenie oraz wkład w obecny rozwój Ojczyzny.

Zdjęcia konkursowe można wykonać na obszarze całej Polski.

Pracę konkursową wyślij na adres: konkursy.przystanekhistoria@ipn.gov.pl do 30 kwietnia 2023 roku!  Rozstrzygnięcie konkursu 8 maja 2023 roku.

Szczegóły konkursu w regulaminie.

Nagroda

Nagrodą dla zwycięzców jest darmowy pobyt na obozie w formule „bez telefonu” w Bieszczadach, z pełnym wyżywieniem, w terminie od 1 do 7 lipca 2023 roku. Na uczestników czeka wiele ciekawych aktywności i niezapomnianych wydarzeń takich, jak:

  • wypady w góry z doświadczonym przewodnikiem górskim
  • niezapomniane nocne gry
  • pełne przygód zwiady terenowe
  • kurs pierwszej pomocy pod okiem profesjonalistów
  • angażujące zajęcia i warsztaty poszerzające horyzonty, prowadzone przez zespół Instytutu Pamięci Narodowej

Szczegóły pobytu

Najbardziej wyjątkowe i ekscytujące chwile to te spędzone w gronie przyjaciół pod namiotem! Wie to każdy, kto choć raz miał okazję biwakować na łonie natury. Właśnie dlatego uczestnicy zakwaterowani zostaną w obozie stacjonarnym pod namiotami. Obóz będzie zlokalizowany w Harcerskiej Bazie Obozowej „Nasiczne”, zarządzanej przez gdańską chorągiew harcerzy. Na terenie bazy znajdują się liczne sanitariaty. Zapewniona jest też stała opieka medyczna. Dzieci będą zakwaterowane w namiotach typu NS lub SKAUT. Są to duże namioty wojskowe, a dzieci będą spały na łóżkach kanadyjkach i materacach wojskowych. Zapewniamy całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), na miejscu jest kuchnia obozowa i jadalnia. Transport dzieci odbędzie się autokarem z Warszawy w Bieszczady i z powrotem.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem: 022 544 57 39.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i do zobaczenia na obozie w Bieszczadach!

Biuro Przystanków Historia Instytutu Pamięci Narodowej
Koordynator: Beata Kopcińska
beata.kopcinska@ipn.gov.pl

Pliki do pobrania

Nawigacja

do góry