Spotkanie „Sport – sprawa życia i śmierci? Rzecz o kibicach” z cyklu „Tytani sportu” – Warszawa, 17 marca 2023

 

17 marca (piątek), o godzinie 18.00 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki (ul. Marszałkowska 21/25) w Warszawie odbędzie się spotkanie „Sport – sprawa życia i śmierci? Rzecz o kibicach” w ramach cyklu „Tytani sportu”.

 

Wstęp wolny!

 

Polska wicemistrzyni olimpijska Maria Andrejczyk powiedziała „Bez kibiców nie ma sportu”. To kibice wypełniają boiska, hale i korty. To oni oklaskują swoich ulubieńców. To oni upajają się ich sukcesami w godzinach chwały i wspierają w czasie, gdy brakuje im formy...

Dwie znakomitości dziennikarskiego świata – Robert Mazurek i Bogdan Rymanowski – opowiedzą o miłości m.in. do piłki nożnej, wybitnych zawodnikach, niezapomnianych meczach, zwycięstwach, ale również o porażkach, które trudno wyprzeć z pamięci. A także dlaczego kibicują Polonii Warszawa (Mazurek) i Wiśle Kraków (Rymanowski).

Rozmowę poprowadzi Paweł Sztama – historyk, doktorant UMCS w Lublinie, pracownik Biura Badań Historycznych IPN. Autor książek: Generał August Emil Fieldorf. Biografia wojskowa (2016), Inteligenci w bezpiece: Brystygier, Humer, Różański (2017).

 

Retransmisja ze spotkania dostępna na kanale IPNtv od 20 marca (poniedziałek) od godz. 17.30: https://www.youtube.com/watch?v=m_mIV_K8F-0

 

 

Zobacz poprzednie odcinki z cyklu „Tytani sportu” https://youtube.com/playlist?list=PLqh0OnxCcUeRWUYDAVJpBxL_j0JPkFAfv

do góry