Audycja Między mitem a rzeczywistością - 25 stycznia 2023, godz. 17.30

Zapraszamy do objerzenia audycji „Praska Wiosna i inne bunty w bloku wschodnim” z cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku”

 

5 stycznia przypadła 55. rocznica rozpoczęcia tzw. Praskiej Wiosny. W najnowszym odcinku cyklu „Między mitem a rzeczywistością” nie tylko o tym, co działo się w 1968 r. w Czechosłowacji, ale także nieco o zapomnianej pacyfikacji Berlina i Budapesztu. Czy były to rewolty ekonomiczne, a może niepodległościowe? Czy może spór komunistów z komunistami o wizję państwa?

 

Gośćmi dr hab. Filipa Musiała byli:

  • dr Filip Gańczak
  • dr Michał Wenklar
  • dr Sebastian Pilarski

           

Zapraszamy na spotkania otwarte i do oglądania kolejnych odcinków zawsze w trzecią środę miesiąca o godz. 17.30 na w Przystanku Historia IPN (ul. Marszałkowska 21/25) lub na kanale IPNtv:

https://www.youtube.com/watch?v=faH27ATpE0k

 

 

 

 

* * *

Historia Polski lat 1945–1989 wzbudza zainteresowanie i niemało społecznych emocji. Jako wspólnota narodowa nie odpowiedzieliśmy sobie jeszcze na pytanie, czym był PRL. W kolejnej edycji cyklu „Między mitem a rzeczywistością – najważniejsze wydarzenia XX wieku” rozmawiamy o ważnych rocznicach, starając się oddzielić przekonania od propagandy, utarte spojrzenia od historycznej prawdy. Poznając w ten sposób przeszłość, łatwiej nam będzie odpowiedzieć na pytanie, co jest tradycją, którą chcemy kultywować, a co niechcianą spuścizną, o której powinniśmy jedynie pamiętać.

 

do góry