Dyskusja „Zatrute korzenie III RP” – 10 stycznia 2023, godz. 18.00

 

Zapraszamy na spotkanie otwarte „Zatrute korzenie III RP” z cyklu „Historia zza kulis”, które odbędzie się 10 stycznia br. o godzinie 18.00 w Centralnym Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki, w Warszawie (ul. Marszałkowska 21/25).

 

Rok 1989 uchodzi za datę, która zwiastowała przełom i symboliczny koniec PRL, porządku jałtańskiego, instalowanego w Polsce po 1945 roku przez Sowietów i ich popleczników. Jakie były kulisy tych zmian? Kto i o czym zadecydował w sprawie interesów polskich? Jaką rolę odegrała zmiana „sojuszów”? Kto był kim w tej układance geopolitycznej i wewnątrz kraju? Czy istnieje determinizm dziejowy? Czy istniała możliwość innego biegu zdarzeń?

 

O tym w rozmowie Rafała Dudkiewicza z autorem książek m.in. „Agentura” i „Transformacja” – dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem.

 

Spotkanie będzie również transmitowane na kanale IPNtv na YouTubie: https://www.youtube.com/watch?v=5bZwzfRLZ58

 

„Historia zza kulis” to cykl spotkań otwartych, w ramach którego poruszane są zagadnienia historyczno-społeczno-kulturowe. Zaglądamy za kulisy wydarzeń historycznych i analizujemy ich wpływ na świat, w którym żyjemy obecnie.

Nawigacja

do góry