Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec" - wirtualny spacer

 

 

Pomnik Mikołaja Kopernika, gmach Zachęty, dawny Arsenał Królewski to miejsca, o których czytamy na kartach „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Jak zmieniły się przez ostatnie osiemdziesiąt lat?

Dlaczego „kotwica” pojawiła się na Placu Unii? Jaki przydomek otrzymał Alek po zrzuceniu niemieckiej tablicy z pomnika Kopernika? Dlaczego Rudy został odbity pod Arsenałem?
Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas wirtualnego spaceru przygotowanego przez Przystanek Historia IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

 

W Dniu Polskiego Państwa Podziemnego ( 27 września)  serdecznie zapraszamy na wirtualną wizytę w Warszawie Rudego, Alka i Zośki. Dzięki zdjęciom 360 (stopni) będziemy mogli zobaczyć najważniejsze miejsca polskiej stolicy, w których dokonywano akcji małego sabotażu w czasie II wojny światowej, a harcerze Szarych Szeregów podnosili na duchu mieszkańców.

 

Spacer polecamy przede wszystkim uczniom i nauczycielom klas ósmych, którzy omawiają „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego i uczą się o życiu młodzieży podczas niemieckiej okupacji.

 

Link do wirtualnego spaceru: https://bit.ly/3DTLDI3

 

 

 

do góry