Premiera mobilnej gry miejskiej Stan wojenny - 13 grudnia

 

 

 

Serdecznie zapraszamy klasy ósme szkół podstawowych oraz klasy szkół ponadpodstawowych do udziału w grze miejskiej śladami miejsc i wydarzeń lat 1981-83 pt. Stan wojenny, która odbędzie się 13 grudnia (poniedziałek) w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Stanu Wojennego.

 

Gra rozpoczyna się pod Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego (ul. Kanonia 20/22 w Warszawie) i trwa około 2 godzin. Nauczyciele mogą wybrać godzinę startu (między 10:00 a 12:00 do wyboru). Grafik dostępny jest na stronie: https://centrumedu.ipn.gov.pl/ph/dla-uczniow/26515,Gra-stan-wojenny-13122021-grafik.html

 

Gra opiera się o darmową aplikację ActionTrack (aplikację należy pobrać na telefon wcześniej). Uczestnicy muszą dysponować naładowanym telefonem z dostępem do Internetu. Przyda się również naładowany powerbank.

 

W grze uczestniczą całe klasy podzielone na grupy 5-6 osobowe. Grupy z danej klasy startują o tej jednej godzinie. Dopełniliśmy wszelkich starań, aby grupy z różnych szkół nie miały ze sobą kontaktu ze względu na sytuację epidemiologiczną.

 

Nauczyciele oraz uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne.

 

Na zgłoszenia nauczycieli (przesłanie wypełnionego formularza rezerwacji wybranej godziny startu) czekamy do 8 grudnia br.

 

Zgłoszenia (e-mailowe):

Adrianna Krzywik

adrianna.krzywik@ipn.gov.pl

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 

Gra powstała we współpracy: Przystanku Historia CE IPN im. Janusza Kurtyki, OBEN IPN w Warszawie oraz Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego.

 

  • Przystanek Historia 621x316px
    Przystanek Historia 621x316px

Pliki do pobrania

do góry