Centrum Edukacyjne Przystanek Historia

Mobilna gra miejska Warszawa Marszałka Józefa Piłsudskiego - 2021 -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Mobilna gra miejska Warszawa Marszałka Józefa Piłsudskiego

Obywatele! Warszawa wita mnie po raz trzeci. Wierzę, że zobaczymy się niejednokrotnie w szczęśliwszych jeszcze warunkach. Zawsze służyłem i służyć będę życiem swoim, krwią ojczyźnie i ludowi polskiemu. - tymi słowami 10 listopada 1918 roku Józef Piłsudski witał wiwatujący tłum warszawiaków na ul. Moniuszki.

Zagraj w grę, która przeniesie Cię do Warszawy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do odzyskanej spod okupacji stolicy. Daj zaprosić się na spacer z Piłsudskim i zmierz się z zadaniami, które przybliżą wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, Bitwą Warszawską oraz dwudziestoleciem międzywojennym. Dotrzyj do miejsc i śladów pamięci, które często mijasz w drodze do szkoły czy pracy.

Poznaj historię człowieka, którego nazywamy Marszałkiem, Komendantem i Dziadkiem.

 

Z okazji 153 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego uruchamiamy kolejną po „Głosie walczącej Warszawy – podpułkowniku Wacławie Lipińskim” mobilną grę miejską „Warszawa Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Gra jest dostępna w aplikacji Action Track i przeznaczona dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.

 

W grę możesz zagrać w każdej chwili i o każdej porze. Wystarczy mieć naładowany telefon z dostępem do Internetu, uruchomioną funkcją GPS i pobraną aplikacją Action Track. Aby uruchomić grę należy zeskanować kod QR (poniżej).

 

 

Koordynator:

Adrianna Krzywik (Krystosiuk) (Przystanek Historia IPN)

Tel. (22) 576 30 14

Email: adrianna.krzywik@ipn.gov.pl

 


 


 

Pliki do pobrania

do góry