Centrum Edukacyjne Przystanek Historia

Zbiórka eksponatów dla Muzeum II Wojny Światowej - 12-14 grudnia - 2019 -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Zbiórka eksponatów dla Muzeum II Wojny Światowej - 12-14 grudnia

 
Czwartek – piątek (12-13 grudnia), godz. 10.00-18.00 
Sobota (14 grudnia), godz. 10.00 – 14.00
 
 
Zbiórka eksponatów dla Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach akcji Przyjmiemy Twoją historię…
 
 

W roku obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w dalszym budowaniu kolekcji muzealnej. W dniu 18 maja 2019 roku rozpoczęliśmy ogólnopolską zbiórkę eksponatów, które wzbogacą zbiory Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Życzylibyśmy sobie, aby ponad 50 tys. eksponatów znajdujących się z zbiorach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, było ledwie imponującym początkiem naszej kolekcji. W jej skład wchodzą zakupy i dary lecz, to właśnie przedmioty przekazane przez Darczyńców najczęściej posiadają indywidualną, tym cenniejszą dla nas historię.

Jeśli zależy Państwu na tym, by historie rodzinne zostały przez nas opowiedziane i nie odeszły w zapomnienie rozważcie przekazanie ich do naszego muzeum. Wszystkie przedmioty zostaną otoczone staranną opieką i zabezpieczone przed skutkami upływu czasu. Akcja potrwa do końca bieżącego roku. Niektóre z darów będziemy na bieżąco udostępniali na naszej stornie internetowej. Najcenniejsze eksponaty mają szansę znaleźć się na wystawie głównej i wystawach czasowych organizowanych przez Muzeum. Staną się także kanwą publikacji albumowej, w której postaramy się najwierniej oddać losy przedmiotów i opowiedzieć historie naszych Darczyńców.

W dniach 12-14 grudnia eksponaty będą zbierane w Przystanku Historia Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

 

Szczegółowe informacje pod adresem mailowym zbiorka2019@muzeum1939.pl

Codziennie w siedzibie Muzeum II Wojny Światowej przy placu Władysława Bartoszewskiego 1 w Gdańsku:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 16.00

https://muzeum1939.pl/zbiorka2019

do góry