Konkurs Moje kresowe korzenie

Zapraszamy uczniów ósmych klas warszawskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Moje kresowe korzenie”. Konkurs ma zachęcić uczniów do poznania losów swojej rodziny, dziejów przodków, którzy mieszkali na Kresach – dawnych wschodnich ziemiach Rzeczypospolitej, utraconych po II wojnie światowej. Ponadto konkurs pomoże poszerzyć wiedzę na temat Kresów, ich historii, tradycji i kultury.

Praca konkursowa w formie plakatu (format pracy A2 - 420x594 mm), ma przedstawiać losy przodka/przodków. Z pracy powinien wynikać związek przodka/przodków uczestnika z Kresami. Praca może zawierać m.in. tekst, zdjęcia, rysunki, opis, mapkę z zaznaczoną miejscowością lub regionem. Uwaga: użyte w pracy fotografie, dokumenty i inne materiały powinny być zeskanowane lub kserowane, nie należy wykorzystywać oryginałów.

Nagrodą I stopnia będzie wyjazd edukacyjny do Lwowa w drugiej połowie 2019 r.

 

Termin składania prac: do 22 marca 2019 r.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 21/25. Osoba oddająca pracę zostanie poproszona o podpisanie oświadczenia o jej przekazaniu.

Rozstrzygnięcie konkursu: do 12 kwietnia 2019 r.

 

Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem i załączonymi dokumentami. Załącznik nr 3, o którym mowa w regulaminie konkursu, zostanie przesłany mailowo w późniejszym terminie wyłącznie laureatom I miejsca.

 

Koordynator: Michalina Żelazny, tel. (22) 576 30 10, e-mail: michalina.zelazny@ipn.gov.pl

Pliki do pobrania

do góry