„Łączka” i inne miejsca poszukiwań - 7 marca

„Łączka oczyma wolontariuszy – pod takim hasłem odbyła się marcowa rozmowa z cyklu „Łączka” i inne miejsca poszukiwań. Ideę dobrowolnej i niedpłatnej pracy na rzecz innych oraz jej szczególnej realizacji na "Łączce" przedstawił w swojej prezentacji Marek Nadolski, szef wolontariatu Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Wspomieniami z udziału w pracach poszukiwawczych podzielili się także obecni na sali wolontariusze pracujący na „Łączce”. Spotkanie poprowadził Marcin Wikło, redaktor „Sieci”.

Wolontariusze od blisko sześciu lat towarzyszą archeologom i innym specjalistom poszukującym nieznanych miejsc pochówków ofiar reżimów totalitarnych. W listopadzie 2017 r. za swoją ofiarność zostali uhonorowani Nagrodą Specjalną w II edycji Nagrody Prezydenta RP „Dla Dobra Wspólnego”.

 

„Łączka” i inne miejsca poszukiwań to cykl poświęcony poszukiwaniom nieznanych miejsc pochówków ofiar represji komunistycznych i nazistowskich. O współpracy historyków, archeologów, specjalistów medycyny sądowej i genetyków oraz aktualnym stanie prac poszukiwawczych i identyfikacyjnych opowiadają pracownicy Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN oraz innych instytucji uczestniczących w programie poszukiwawczym. Spotkania prowadzi Marcin Wikło, redaktor tygodnika „Sieci”.

Współorganizatorem cyklu jest Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Programowi towarzyszy projekt edukacyjny „Łączka” i inne miejsca poszukiwań dla uczniów warszawskich gimnazjów i szkół średnich.

do góry