Wyjazd studyjny do Terezina i Oświęcimia.

Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki oraz Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście 

ogłasza nabór na wyjazd studyjny do Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście (Oświęcim) i Terezin Memorial (Terezin–Czechy).

 

Celem wyjazdu jest  poszerzenie wiedzy uczestników na temat Holokaustu oraz zapoznanie się z nowymi metodami pracy na temat Zagłady. Wyjazd przeznaczony jest dla nauczycieli oraz edukatorów zajmujących się w swojej pracy zagadnieniami na temat Holokaustu oraz edukacją międzykulturową związaną z odkrywaniem w Małych Ojczyznach obecności kultury żydowskiej.               

Warunkiem uczestnictwa jest aplikowanie na oba wyjazdy. Ilość miejsc ograniczona.

Harmonogram seminarium:

24-26 maja - wyjazd do Oświęcimia

26-28 czerwca - wyjazd do Terezin Memorial

Wyjazd do Terezin Memorial – koszty seminarium i noclegów pokrywają organizatorzy w Czechach, inne koszty  - dojazd , wyżywienie, bilety wstępu, tłumaczenie - CE INP (całość w Czechach bezpłatna)

Wyjazd do Oświęcimia - uczestnicy zobowiązani są  do dojazdu we własnym zakresie oraz do pokrycia indywidualnie kosztów wyżywienia na miejscu. Koszty seminarium i noclegów oraz zajęć pokrywają organizatorzy.

Zgłoszenia przyjmujemy droga mailowa do 13 maja.

Informacje i zgłoszenia: Barbara Pamrów tel. 22 576-30-09 barbara.pamrow@ipn.gov.pl

do góry