Centrum Edukacyjne Przystanek Historia

19 listopada (sobota) –„Dzień Gracza”. Warsztaty dla miłośników planszowych gier historycznych. Spotkanie organizowane wspólnie z Fundacją Instytut Innowacji ramach projektu integracja. Godz. 15:00 – 18:00 - 2011 -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

19 listopada (sobota) –„Dzień Gracza”. Warsztaty dla miłośników planszowych gier historycznych. Spotkanie organizowane wspólnie z Fundacją Instytut Innowacji ramach projektu integracja. Godz. 15:00 – 18:00

Fundacja Instytut Innowacji we współpracy z Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” i Fundacją Autokreacja zapraszają na wydarzenie pt. „Dzień Gracza”.
Spotkanie przybliży uczestnikom nowoczesne polskie gry planszowe, które od niedawna są na polskim rynku i jak żadne inne, tematyką są bliskie polskiemu odbiorcy!

Wszyscy, którzy przybędą na spotkanie 19 listopada do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” przy Marszałkowskiej 21/25 będą mogli sami przetestować przygotowane „planszówki”!
Kto będzie miał ochotę, będzie mógł wcielić się w rolę kapitana kutra rybackiego grając w „Mare Balticum”. Na chwilę przenieść się do nękanej wojną Warszawy, służąc w szeregach powstańców w grze „Mali Powstańcy: Warszawa 1944” albo po prostu „stanąć ” przed sklepem w kolejce, rodem z PRL i borykać się z problemami zaopatrzeniowymi w grze „Kolejka”.

Prócz rywalizacji na planszach, przewidziane jest też spotkanie z autorami gier Karolem Madajem i Filipem Miłuńskim oraz przedstawicielem wydawnictwa EGMONT POLSKA. Odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia gier, swoich doświadczeń jako twórców, funkcjonowania polskiego rynku gier.

Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00.

Dodatkowe informacje: monika.koszynska@ipn.gov.pl tel. (22) 576 30 13

  


do góry