Relacja z seminarium wyjazdowego dla nauczycieli - laureatów i finalistów konkursu „Sprawiedliwi z Markowej”, 15-17 marca 2024r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z seminarium wyjazdowego dla nauczycieli - laureatów i finalistów konkursu „Sprawiedliwi z Markowej".

W dniach 15-17 marca 2024 roku Centralny Przystanek Historia IPN przeprowadził seminarium wyjazdowe dla nauczycieli - laureatów i finalistów konkursu „Sprawiedliwi z Markowej” organizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.  Historyczny objazd po Lubelszczyźnie i Podkarpaciu obejmował miejsca związane z historią zagłady Żydów i prześladowaniami, jakie dotknęły Żydów i pomagających im Polaków podczas II wojny światowej. Uczestnicy zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku  i zamek lubelski, synagogę w Łańcucie, a także Muzeum Polaków Ratujących Żydów, dom Szylarów w skansenie markowskim oraz Kościół pw. Św. Doroty w Markowej, gdzie obecnie są złożone doczesne szczątki Ulmów.

Na uroczystej gali w dniu 16 marca 2024 roku wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie „Sprawiedliwi z Markowej”, obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, starostwa powiatowego w Łańcucie i Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

Wyjazd był dla nauczycieli okazją dla spotkania i wymiany doświadczeń między osobami zaangażowanymi w pogłębianie wiedzy historycznej młodzieży.

Fot. Piotr Życieński (IPN)

do góry