Spotkanie z cyklu „Tytani sportu” – 19 lutego, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie „Dwie strony mikrofonu. Życie i komentarze Krzysztofa Miklasa” z cyklu „Tytani sportu”, które odbędzie się 19 lutego 2024 roku o godzinie 17.30 w Centralnym Przystanku Historia IPN, przy ul. Marszałkowskiej 21/25, w Warszawie.

Czy wiedza historyczna o sporcie jest nam do czegokolwiek potrzebna? Jak reagujemy na wydarzenia sportowe z przeszłości? Czy kojarzą się nam one włącznie ze sportowcami? A może komentatorami, których de facto nie kojarzymy wizualnie, ale za to doskonale znamy ich tembr głosu?

Tym razem w ramach spotkania z cyklu „Tytani sportu” Paweł Sztama zaprezentuje sylwetkę jednej z największych legend polskiego sportowego komentarza – Krzysztofa Miklasa. Jego głos można było słyszeć aż na jedenastu (!) Igrzyskach Olimpijskich. Komentował m.in. skoki narciarskie, lekkoatletykę czy też pięciobój nowoczesny.

O życiu i działalności znakomitego komentatora sportowego Paweł Sztama porozmawia  z bohaterem odcinka - Krzysztofem Miklasem: polskim dziennikarzem, komentatorem sportowym, pisarzem i publicystą.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale IPNtv: https://www.youtube.com/watch?v=5KPiXwf9vJ8

do góry