Warsztaty historyczne - 21-25 sierpnia 2023

W dniach 21-25 sierpnia 2023 roku, w Przystanku Historia IPN im. Janusza Kurtyki odbyły się warsztaty historyczne dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Najmłodsi odbyli 5-dniową podróż do czasów PRL. Podczas warsztatów prowadzonych przez Edukatorów Przystanku Historia IPN, wykonywali własnoręczne dzieła, m.in.: modne w tamtym okresie pompony, słuchali opowieści życiu codziennym w PRL, o tym jak wyglądały wakacje w tamtym czasie, jakimi środkami transportu podróżowali wtedy Polacy. Dzieci samodzielnie stworzyły pocztówki z wakacji, kompletowały plecak na biwak, oglądały mapy oraz wspólnymi siłami rozstawiły namiot.
Uczestnicy warsztatów ćwiczyli palce na grze w kapsle i pchełkach. Nie zabrakło również skakania na gumie, skakance, grania w bierki czy Państwa Miasta. Mogli też wykorzystać własną inwencję twórczą poprzez rysunek kredą na dużej powierzchni. Odwiedzili m.in. Muzeum Życia w PRL oraz udały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Słodkim uwieńczeniem był blok czekoladowy, czyli rarytas z czasów PRL oraz wizyta w kinie. Ponadto, każdy z uczestników otrzymał grę edukacyjną.

 

Wszystkim obecnym dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo.

 

Fotorelacja z warsztatów (fot. Marta Tatarczuk/IPN).

 

 

do góry