„Kulisy historii”, odc. 71: „Morderstwa UB” – 16 lipca 2022

Instytut Pamięci Narodowej zaprasza na audycję „Morderstwa UB” z cyklu „Kulisy historii”.

 

Jakie tajemnice skrywa gmach Aresztu Śledczego przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie? Jaka była praktyka funkcjonariuszy UB podczas przesłuchań? Kim byli sprawcy? Kim ofiary? Czy zostało zrealizowane zadośćuczynienie wobec niewinnych ofiar? I jak o tym wszystkim opowiadać?

Na te i inne pytania odpowie gość Rafała Dudkiewicza dr hab. Filip Musiał, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Premiera 17 lipca 2022 (niedziela) o godz. 16:00 na kanale IPNtv: https://youtu.be/PfmcwdCa62Y

 

 

O cyklu:

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy zakorzenieni w historii; nie dostrzegamy, że to, co wydarzyło się w niedawnej przeszłości, wciąż ma wpływ na nas i nasze otoczenie. Dla zrozumienia własnej tożsamości musimy wiedzieć – jako jednostki i wspólnota – skąd przychodzimy i jak jest nasza historia.

W ramach cyklu „Kulisy historii” szukamy odpowiedzi na pytanie, jak dzisiaj rzutuje na nas to, co stało się już przeszłością. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, spróbujemy zrozumieć, jak działa machina historii i na ile decyzje jednostek zaważyły nad naszymi losami – pojedynczymi i zbiorowymi.

Poprzednie odcinki „Kulis historii”

do góry