Oferta edukacyjna 2021/2022

Szanowni Państwo,

Jak co roku z przyjemnością prezentujemy naszą ofertę edukacyjną, która adresowana jest do szerokiego grona odbiorców: uczniów, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych historią najnowszą.

W ubiegłym roku co tydzień prowadziliśmy kilkadziesiąt lekcji online, transmisje z wykładów i dyskusji oglądały setki osób, a webinarium „Polskie miesiące” organizowaliśmy dwukrotnie, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim chętnym. Bardzo nas cieszy tak wielka popularność programu Przystanku Historia; mamy nadzieję, że tegoroczne propozycje również spotkają się z Państwa zainteresowaniem.

Dla uczniów różnych typów szkół przygotowaliśmy lekcje, spacery i gry miejskie – dostępne także w aplikacji mobilnej – oraz kolejną edycję ogólnopolskiego projektu „Łączka i inne miejsca poszukiwań”. Nauczycieli i studentów zapraszamy na seminaria, które poszerzą ich wiedzę i przedstawią atrakcyjne metody edukacji, a wszystkim miłośnikom historii polecamy otwarte cykle dyskusji i wykładów, promocje książek, pokazy filmów oraz wystawy.

W roku szkolnym 2021/2022, tak jak poprzednio, nasze działania zamierzamy realizować nie tylko w Przystanku Historia, lecz także w przestrzeni wirtualnej. Stale poszerzamy ofertę lekcji zdalnych, webinariów i materiałów edukacyjnych online, a na naszej stronie internetowej znajdą Państwo nagrania ze spotkań adresowanych do szerokiej publiczności.

Wszystkie wydarzenia w Centrum Edukacyjnym odbywają się z zachowaniem wymogów sanitarnych, zgodnych z aktualnymi obostrzeniami, ale ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce nasz program może ulec modyfikacji.

Pliki do pobrania

do góry