Centrum Edukacyjne Przystanek Historia

Głos walczącej Warszawy, podpułkownik Wacław Lipiński - gra dostępna w trybie domowym! - Aktualności -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Głos walczącej Warszawy, podpułkownik Wacław Lipiński - gra dostępna w trybie domowym!

Mobilna gra miejska w aplikacji Action Track dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz osób dorosłych.

Halo, tu Warszawa i wszystkie rozgłośnie Polskiego Radia. Dziś rano, o godzinie 5 minut 40, oddziały niemieckie przekroczyły granicę polską, łamiąc pakt o nieagresji. Zbombardowano szereg miast. Za chwilą usłyszą Państwo komunikat specjalny - tymi słowami 1 września 1939 r. spiker Polskiego Radia obwieścił Polakom straszną nowinę o rozpoczęciu niemieckiego ataku.

W drodze do szkoły czy pracy często mijasz miejsca, które były niemymi świadkami tych wrześniowych dni. Odkryj je na nowo! Zagraj w grę, która przeniesie Cię do Warszawy we wrześniu 1939 r. Zmierz się z trasą i zadaniami, które przybliżą Ci codzienność nie tylko żołnierzy walczących z wrogą armią, lecz także cywilnych mieszkańców stolicy.

Poznaj historię i relacje człowieka, którego nazwano „głosem walczącej Warszawy”.

 

NOWOŚĆ! TRYB DOMOWY

Tryb domowy pozwala zagrać w grę bez wychodzenia z domu czy ze szkoły. Aplikację polecamy uczniom klas 6-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także dorosłym. Do grania zachęcamy również całe rodziny. Jest to doskonała propozycja dla nauczycieli, którzy mogą zaproponować uczniom rozgrywkę w ramach uzupełnienia lekcji historii, zwłaszcza teraz, kiedy edukacja prowadzona jest zdalnie.

Gra jest bezpłatna i dostępna w każdej chwili.
Więcej informacji znajdziesz w załączonych instrukcjach (tryb terenowy oraz tryb domowy) - do pobrania poniżej.

 

Koordynator:

Michalina Żelazny (Przystanek Historia CE IPN im. Janusza Kurtyki)

Tel. (22) 576 30 10

Email: michalina.zelazny@ipn.gov.pl

 

do góry