Centrum Edukacyjne Przystanek Historia

Premiera mobilnej gry miejskiej Głos walczącej Warszawy - 29 września - Aktualności -

Instytut Pamięci Narodowej

Nawigacja

Premiera mobilnej gry miejskiej Głos walczącej Warszawy - 29 września

29 września (wtorek), godz. 10:00

Mobilna gra miejska Głos walczącej stolicy to nowa propozycja edukacyjna Przystanku Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie. W premierowej rozgrywce udział wezmą uczniowie jednej ze stołecznych szkół. Zakończenie planowane jest na godzinę 14:00.

UWAGA: zapisy zostały zakończone.

Gra poświęcona jest podpułkownikowi Wacławowi Lipińskiemu i obronie Warszawy we wrześniu 1939 r. Jej atutem jest innowacyjna forma mobilna w aplikacji ActionTrack, która powstała w Finlandii i jest powszechnie wykorzystywana w fińskich placówkach edukacyjnych. Wystarczy naładowany smartfon ze ściągniętą aplikacją ActionTrack, uruchomiona funkcja GPS, dostęp do Internetu i włączona usługa lokalizacji.

Walczącą Warszawę ukażą dwaj fikcyjni przewodnicy: nastolatek - rówieśnik uczestników gry - oraz jego dziadek, który osobiście poznał ppłk. Lipińskiego. Fabułę wzbogacą fragmenty audiobooka Dziennik. Wrześniowa obrona Warszawy, wydanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Ponadto gra ukaże obraz życia codziennego w broniącej się Warszawie, sytuację ludności cywilnej, trudności, z którymi musieli się mierzyć warszawiacy, ich obawy i nadzieje.

Trasa prowadzi m.in. przez al. Szucha, Al. Ujazdowskie, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy i plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, a zatem nie obędzie się bez wygodnych butów. Jesienią udostępnimy wszystkim zainteresowanym grę w aplikacji Action Track. Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

Premierową rozgrywkę rozpocznie spotkanie z gościem specjalnym. Uczestnicy otrzymają na miejscu specjalne kody QR, które uruchomią grę na ich smartfonach, a następnie drużyny wyruszą w trasę. Na swojej drodze napotkają rekonstruktorów, m.in. żołnierzy Wojska Polskiego czy granatowych policjantów.

 

W związku z obostrzeniami liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy.

Więcej informacji o grze i zapisach u koordynatora wydarzenia:

Michalina Żelazny, tel. (22) 576 30 10, e-mail: michalina.zelazny@ipn.gov.pl


 


 


 

do góry